Polacy nominowani do Oscarów

Wymień wszystkich Polaków nominowanych lub zdobywców Oscarów.
znajdują się tutaj również honorowe oscary
stan na rok 2019
wystarczy podać tylko nazwisko
Quiz wykonany przez idunn
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 7 sierpień, 2019
Po raz pierwszy przesłany6 sierpień, 2019
Razy rozwiązany55
Zgłoś quizZgłoś
10:00
Enter answer here
0
 / 41 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Hint
Answer
1942, muzyka do "Fantazji" Disneya; wygrana
Leopold Stokowski
1954, muzyka do "Lili" Waltersa; wygrana
Bronisław Kaper
1964, obraz nieanglojęzyczny "Nóż w wodzie"; nominacja
Roman Polański
1967, obraz nieanglojęzyczny "Faraon"; nominacja
Jerzy Kawalerowicz
1975, obraz nieanglojęzyczny "Potop"; nominacja
Jerzy Hoffman
1976, obraz nieanglojęzyczny "Ziemia Obiecana"; nominacja
Andrzej Wajda
1977, obraz nieanglojęzyczny "Noce i dnie"; nominacja
Jerzy Antczak
1980, obraz nieanglojęzyczny "Panny z wilka"; nominacja
Andrzej Wajda
1982, obraz nieanglojęzyczny "Człowiek z żelaza"; nominacja
Andrzej Wajda
1983, krótkometrażowy film "Tango"; wygrana
Zbigniew Rybczyński
1986, obraz nieanglojęzyczny "Gorzkie żniwa"; nominacja
Agnieszka Holland
1994, kostiumy do "Listy Schindlera" Spielberga; nominacja
Anna Biedrzycka-Sheppard
1994, zdjęcia do "Listy Schindlera" Spielberga; wygrana
Janusz Kamiński
1994, scenografia i dekoracja wnętrz do "Listy Schindlera" Spielberga; wygrana
Allan Starski
1994, scenografia i dekoracja wnętrz do "Listy Schindlera" Spielberga; wygrana
Ewa Braun
1998, najlepsze zdjęcia do "Amistad" Spielberga; nominacja
Janusz Kamiński
1999, najlepsze zdjęcia do "Szeregowca Ryana" Spielberga; wygrana
Janusz Kamiński
2000, honorowy Oscar za całokształt twórczości
Andrzej Wajda
2002, krótkometrażowy film "Męska sprawa"; nominacja
Sławomir Fabicki
2002, krótkometrażowy film "Męska sprawa"; nominacja
Bogumił Godfrejów
2003, reżyseria "Pianisty"; wygrana
Roman Polański
Hint
Answer
2003, najlepsze zdjęcia do "Pianisty"; nominacja
Paweł Edelman
2003, najlepsze kostiumy do "Pianisty"; nominacja
Anna Biedrzycka-Sheppard
2003, krótkometrażowy film animowany "Katedra"; nominacja
Tomasz Bagiński
2005, muzyka do "Marzyciel" Forstera; wygrana
Jan A.P. Kaczmarek
2005, krótkometrażowy dokument "Dzieci z Leningradzkiego"; nominacja
Hanna Polak
2005, krótkometrażowy dokument "Dzieci z Leningradzkiego"; nominacja
Andrzej Celiński
2008, obraz nieanglojęzyczny "Katyń"; nominacja
Andrzej Wajda
2008, najlepsze zdjęcia do "Motyl i skafander" Schnabla; nominacja
Janusz Kamiński
2010, krótkometrażowy dokument "Królik po berlińsku"; nominacja
Bartek Konopka
2012, obraz nieanglojęzyczny "W ciemności"; nominacja
Agnieszka Holland
2012, najlepsze zdjęcia do "Czasu Wojny" Spielberga; nominacja
Janusz Kamiński
2015, obraz nieanglojęzyczny "Ida"; wygrana
Paweł Pawlikowski
2015, najlepsze zdjęcia do "Idy"; nominacja
Ryszard Lenczewski
2015, najlepsze zdjęcia do "Idy"; nominacja
Łukasz Żal
2015, krótkometrażowy dokument "Joanna"; nominacja
Aneta Kopacz
2015, krótkometrażowy dokument "Nasza klątwa"; nominacja
Tomasz Śliwiński
2015, kostiumy do "Czarownicy" Stromberga; nominacja
Anna Biedrzycka-Sheppard
2019, reżyseria "Zimnej Wojny"; nominacja
Paweł Pawlikowski
2019, film nieanglojęzyczny "Zimna Wojna"; nominacja
Paweł Pawlikowski
2019, zdjęcia do "Zimnej Wojny"; nominacja
Łukasz Żal
Nie ma jeszcze komentarzy