Podział administracyjny państw Europy

Państwa Europy podzielone są na 1052 jednostek podziału administracyjnego pierwszego stopnia. Ile zdołasz wymienić?
Watykan został wykluczony z tego quizu, gdyż nie ma podziału administracyjnego
Ten quiz będzie aktualizowany nie częściej niż raz w roku
Quiz został przetłumaczony przez Saturn
Quiz wykonany przez Vicky
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 22 lipiec, 2022
Po raz pierwszy przesłany22 lipiec, 2022
Razy rozwiązany410
Średni wynik16,3%
60:00
Wpisz odpowiedź tutaj:
0
 / 1052 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
 
Albania
Obwód
Berat
Dibra
Durrës
Elbasan
Fier
Gjirokastra
Korcza
Kukës
Lezha
Szkodra
Tirana
Wlora
 
 
Andora
Parafia
Andora
Canillo
Encamp
Escaldes-Engordany
La Massana
Ordino
Sant Julià de Lòria
 
 
Austria
Kraj związkowy
Burgenland
Karyntia
Dolna Austria
Salzburg
Styria
Tyrol
Górna Austria
Wiedeń
Vorarlberg
 
 
Białoruś
Miasto
Mińsk
Obwód
Brzeski
Homelski
Grodzieński
Miński
Mohylewski
Witebski
 
 
Belgia
Region
Bruksela
Flandria
Walonia
 
 
Bośnia i Hercegowina
Dystrykt
Brczko
Część składowa
Federacja Bośni i Hercegowiny
Republika Serbska
 
 
Bułgaria
Obwód
Błagojewgrad
Burgas
Dobricz
Gabrowo
Chaskowo
Kyrdżali
Kiustendił
Łowecz
Montana
Pazardżik
Pernik
Plewen
Płowdiw
Razgrad
Ruse
Szumen
Silistra
Sliwen
Smolan
Sofia
Sofia - miasto
Stara Zagora
Tyrgowiszte
Warna
Wielkie Tyrnowo
Widyń
Wraca
Jamboł
 
 
Chorwacja
Miasto
Zagrzeb
Żupania
Bielowarsko-bilogorska
Brodzko-posawska
Dubrownicko-neretwiańska
Istryjska
Karlowacka
Kopriwnicko-kriżewczyńska
Krapińsko-zagorska
Licko-seńska
Medzimurska
Osijecko-barańska
Pożedzko-slawońska
Primorsko-gorska
Szybenicko-knińska
Sisacko-moslawińska
Splicko-dalmatyńska
Varażdińska
Virowiticko-podrawska
Vukowarsko-srijemska
Zadarska
Zagrzebska
 
 
Czechy
Kraj samorządowy
Środkowoczeski
Hradecki
Karlowarski
Liberecki
Morawsko-śląski
Ołomuniecki
Pardubicki
Pilzneński
Praga
Południowoczeski
Południowomorawski
Ustecki
Wysoczyna
Zliński
 
 
Dania
Kraj
Wyspy Owcze
Region
Region Stołeczny
Jutlandia Środkowa
Jutlandia Północna
Dania Południowa
Zelandia
 
 
Estonia
Prowincja
Harju
Hiuma
Virumaa Wschodnia
Järva
Jõgeva
Lääne
Virumaa Zachodnia
Parnawa
Põlva
Rapla
Sarema
Tartu
Valga
Viljandi
Võru
 
 
Finlandia
Region
Wyspy Alandzkie
Finlandia Środkowa
Ostrobotnia Środkowa
Kainuu
Kanta-Häme
Kymenlaakso
Laponia
Karelia Północna
Ostrobotnia Północna
Sawonia Północna
Ostrobotnia
Päijät-Häme
Pirkanmaa
Satakunta
Karelia Południowa
Ostrobotnia Południowa
Sawonia Południowa
Finlandia Południowo-Zachodnia
Uusimaa
 
 
Francja
Region
Owernia-Rodan-Alpy
Burgundia-Franche-Comté
Bretania
Region Centralny-Dolina Loary
Korsyka
Grand Est
Hauts-de-France
Île-de-France
Normandia
Nowa Akwitania
Oksytania
Kraj Loary
Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże
 
 
Niemcy
Kraj związkowy
Badenia-Wirtembergia
Bawaria
Berlin
Brandenburgia
Brema
Hamburg
Hesja
Dolna Saksonia
Meklemburgia-Pomorze Przednie
Nadrenia Północna-Westfalia
Nadrenia-Palatynat
Saara
Saksonia
Saksonia-Anhalt
Szlezwik-Holsztyn
Turyngia
 
 
Grecja
Administracja
Wyspy Egejskie
Attyka
Kreta
Epir-Macedonia Zachodnia
Macedonia-Tracja
Peloponez, Grecja Zachodnia i Wyspy Jońskie
Tesalia-Grecja Środkowa
Okręg autonomiczny
Athos
 
 
Węgry
Komitat
Bács-Kiskun
Baranya
Békés
Borsod-Abaúj-Zemplén
Budapeszt
Csongrád-Csanád
Fejér
Győr-Moson-Sopron
Hajdú-Bihar
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok
Komárom-Esztergom
Nógrád
Pest
Somogy
Szabolcs-Szatmár-Bereg
Tolna
Vas
Veszprém
Zala
 
 
Islandia
Gmina
Akranes
Akureyri
Árborg
Árneshreppur
Ásahreppur
Bláskógabyggð
Bolungarvík
Borgarbyggð
Dalabyggð
Dalvíkurbyggð
Eyja- og Miklaholtshreppur
Eyjafjarðarsveit
Fjallabyggð
Fjarðabyggð
Fljótsdalshreppur
Flóahreppur
Garðabær
Grímsnes- og Grafningshreppur
Grindavíkurbær
Grundarfjarðarbær
Grýtubakkahreppur
Hafnarfjörður
Hörgársveit
Hornafjörður
Hrunamannahreppur
Húnabyggð
Húnaþing vestra
Hvalfjarðarsveit
Hveragerði
Ísafjarðarbær
Kaldrananeshreppur
Kjósarhreppur
Kópavogur
Langanesbyggð og Svalbarðshreppur
Mosfellsbær
Múlaþing
Mýrdalshreppur
Norðurþing
Ölfus
Rangárþing eystra
Rangárþing ytra
Reykhólahreppur
Reykjanesbær
Reykjavík
Seltjarnarnes
Skaftárhreppur
Skagabyggð
Skagaströnd
Skeiða- og Gnúpverjahreppur
Skorradalshreppur
Snæfellsbær
Strandabyggð
Stykkishólmsbær og Helgafellssveit
Súðavíkurhreppur
Suðurnesjabær
Svalbarðsstrandarhreppur
Sveitarfélagið Skagafjörður og Akrahreppur
Tálknafjarðarhreppur
Tjörneshreppur
Vestmannaeyjar
Vesturbyggð
Vogar
Vopnafjarðarhreppur
Þingeyjarsveit
 
 
Irlandia
Miasto
Cork
Dublin
Galway
Hrabstwo-Miasto
Limerick
Waterford
Hrabstwo
Carlow
Cavan
Clare
Cork
Donegal
Dún Laoghaire–Rathdown
Fingal
Galway
Kerry
Kildare
Kilkenny
Laois
Leitrim
Longford
Louth
Mayo
Meath
Monaghan
Offaly
Roscommon
Sligo
South Dublin
Tipperary
Westmeath
Wexford
Wicklow
 
 
Włochy
Region
Abruzja
Dolina Aosty
Apulia
Basilicata
Kalabria
Kampania
Emilia-Romagna
Friuli-Wenecja Julijska
Lacjum
Liguria
Lombardia
Marche
Molise
Piemont
Sardynia
Sycylia
Trydent-Górna Adyga
Toskania
Umbria
Wenecja Euganejska
 
 
Kosowo
Rejon
Ferizaj
Gjakova
Gjilan
Mitrovica
Peć
Prisztina
Prizren
 
 
Łotwa
Miasto
Dyneburg
Jełgawa
Jurmała
Lipawa
Rzeżyca
Ryga
Windawa
Powiat
Ādaži
Aizkraukle
Alūksne
Augšdaugava
Balvi
Bauska
Kieś
Dobele
Gulbene
Jēkabpils
Jełgawa
Ķekava
Krasław
Kuldīga
Limbaži
Līvāni
Lucyn
Madona
Mārupe
Ogre
Olaine
Preiļi
Rzeżyca
Ropaži
Salaspils
Saldus
Saulkrasti
Sigulda
Smiltene
Kurzeme Południowe
Talsi
Tukums
Valka
Valmiera
Varakļāni
Windawa
 
 
Liechtenstein
Gmina
Balzers
Eschen
Gamprin
Mauren
Planken
Ruggell
Schaan
Schellenberg
Triesen
Triesenberg
Vaduz
 
 
Litwa
Okręg
Olicki
Kowieński
Kłajpedzki
Mariampolski
Poniewieski
Szawelski
Tauroski
Telszański
Uciański
Wileński
 
 
Luksemburg
Kanton
Capellen
Clervaux
Diekirch
Echternach
Esch-sur-Alzette
Grevenmacher
Luksemburg
Mersch
Redange
Remich
Vianden
Wiltz
 
 
Malta
Region
Centralny
Gozo
Północny
Południowo-Wschodni
Południowy
 
 
Mołdawia
Rejon
Anenii Noi
Basarabeasca
Bryczany
Kaguł
Călărași
Cantemir
Căușeni
Cimișlia
Criuleni
Dondușeni
Drochia
Dubosary
Jedyńce
Fălești
Florești
Glodeni
Hîncești
Ialoveni
Leova
Nisporeni
Ocnița
Orgiejów
Rezina
Rîșcani
Sîngerei
Șoldănești
Soroca
Ștefan Vodă
Straszany
Taraclia
Telenești
Ungheni
Miasto wydzielone
Bielce
Bendery
Kiszyniów
Region autonomiczny
Gagauzja
Naddniestrze
 
 
Monako
Osiedle
Fontvieille
Jardin Exotique
La Condamine
La Rousse
Larvotto
Les Moneghetti
Monaco-Ville
Monte-Carlo
Ravin de Sainte-Dévote
 
 
Czarnogóra
Gmina
Andrijevica
Bar
Berane
Bijelo Polje
Budva
Cetynia
Danilovgrad
Gusinje
Herceg Novi
Kolašin
Kotor
Mojkovac
Nikšić
Petnjica
Plav
Pljevlja
Plužine
Podgorica
Rožaje
Šavnik
Tivat
Tuzi
Ulcinj
Žabljak
 
 
Niderlandy
Kraj składowy
Holandia
 
 
Macedonia Północna
Gmina
Aerodrom
Araczinowo
Berowo
Bitola
Bogdanci
Bogowińe
Bosiłowo
Brwenica
Buteł
Czair
Czaszka
Centar
Centar Żupa
Czeszinowo-Obleszewo
Czuczer-Sandewo
Debar
Debarca
Dełczewo
Demir Hisar
Demir Kapija
Dojran
Dołneni
Gazi Baba
Gewgelija
Dźorcze Petrow
Gostiwar
Gradsko
Ilinden
Jegunowce
Karbinci
Karposz
Kawadarci
Kiczewo
Kiseła Woda
Koczani
Koncze
Kratowo
Kriwa Pałanka
Kriwogasztani
Kruszewo
Kumanowo
Lipkowo
Łozowo
Makedonska Kamenica
Makedonski Brod
Mawrowo i Rostusza
Mogiła
Negotino
Nowaci
Nowo Seło
Ochryda
Pehczewo
Petrowec
Płasnica
Prilep
Probisztip
Radowisz
Rankowce
Resen
Rosoman
Saraj
Sopiszte
Staro Nagoriczane
Sztip
Struga
Strumica
Studeniczani
Szuto Orizari
Sweti Nikołe
Tearce
Tetowo
Wałandowo
Wasiłewo
Wełes
Wewczani
Winica
Wrapcziszte
Zełenikowo
Żelino
Zrnowci
Norwegia
Okręg
Agder
Innlandet
Møre og Romsdal
Nordland
Oslo
Rogaland
Troms og Finnmark
Trøndelag
Vestfold og Telemark
Vestland
Viken
Terytorium
Svalbard
 
 
Polska
Województwo
Wielkopolskie
Świętokrzyskie
Kujawsko-pomorskie
Małopolskie
Łódzkie
Dolnośląskie
Lubelskie
Lubuskie
Mazowieckie
Opolskie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Podkarpackie
Warmińsko-mazurskie
Zachodniopomorskie
 
 
Portugalia
Dystrykt
Aveiro
Beja
Braga
Bragança
Castelo Branco
Coimbra
Évora
Faro
Guarda
Leiria
Lizboński
Portalegre
Porto
Santarém
Setúbal
Viana do Castelo
Vila Real
Viseu
Region
Azory
 
 
Rumunia
Okręg
Alba
Arad
Ardżesz
Bacău
Bihor
Bistrița-Năsăud
Botoszany
Braiła
Braszów
Buzău
Călărași
Caraș-Severin
Kluż
Konstanca
Covasna
Dymbowica
Dolj
Gałacz
Giurgiu
Gorj
Harghita
Hunedoara
Jałomica
Jassy
Ilfov
Marmarosz
Mehedinți
Marusza
Neamț
Aluta
Prahova
Sălaj
Satu Mare
Sybin
Suczawa
Teleorman
Temesz
Tulcza
Vâlcea
Vaslui
Vrancea
Miasto wydzielone
Bukareszt
 
 
Rosja
Okręg autonomiczny
Nieniecki
Republika autonomiczna
Krym
Miasto wydzielone
Moskwa
Petersburg
Sewastopol
Obwód
Archangielski
Astrachański
Biełgorodzki
Briański
Iwanowski
Kaliningradzki
Kałuski
Kirowski
Kostromski
Kurski
Leningradzki
Lipiecki
Moskiewski
Murmański
Niżnonowogrodzki
Nowogrodzki
Orenburski
Orłowski
Penzeński
Pskowski
Rostowski
Riazański
Samarski
Saratowski
Smoleński
Tambowski
Tulski
Twerski
Uljanowski
Włodzimierski
Wołgogradzki
Wołogodzki
Woroneski
Jarosławski
Republika
Adygeja
Baszkortostan
Czeczenia
Czuwaszja
Dagestan
Inguszetia
Kabardo-Bałkaria
Kałmucja
Karaczajo-Czerkiesja
Karelia
Komi
Mari El
Mordowia
Osetia Północna-Alania
Tatarstan
Udmurcja
Kraj
Krasnodarski
Permski
Stawropolski
 
 
San Marino
Zamek
Acquaviva
Borgo Maggiore
Chiesanuova
San Marino
Domagnano
Faetano
Fiorentino
Montegiardino
Serravalle
 
 
Serbia
Miasto wydzielone
Belgrad
Okręg
Borski
Braniczewski
Środkowobanacki
Jablanicki
Kolubarski
Maczwański
Morawicki
Niszawski
Północnobacki
Północnobanacki
Pczyński
Pirocki
Podunajski
Pomorawski
Rasiński
Raski
Południowobacki
Południowobanacki
Sremski
Szumadijski
Toplicki
Zachodniobacki
Zajeczarski
Zlatiborski
 
 
Słowacja
Kraj
Bańskobystrzycki
Bratysławski
Koszycki
Nitrzański
Preszowski
Trenczyński
Trnawski
Żyliński
 
 
Słowenia
Gmina miejska
Celje
Koper
Kranj
Lublana
Maribor
Murska Sobota
Nova Gorica
Novo Mesto
Ptuj
Slovenj Gradec
Velenje
Gmina
Ajdovščina
Ankaran
Apače
Beltinci
Benedikt
Bistrica ob Sotli
Bled
Bloke
Bohinj
Borovnica
Bovec
Braslovče
Brda
Brežice
Brezovica
Cankova
Cerklje na Gorenjskem
Cerknica
Cerkno
Cerkvenjak
Cirkulane
Črenšovci
Črna na Koroškem
Črnomelj
Destrnik
Divača
Dobje
Dobrepolje
Dobrna
Dobrova–Polhov Gradec
Dobrovnik
Dol pri Ljubljani
Dolenjske Toplice
Domžale
Dornava
Dravograd
Duplek
Gorenja Vas–Poljane
Gorišnica
Gorje
Gornja Radgona
Gornji Grad
Gornji Petrovci
Grad
Grosuplje
Hajdina
Hoče–Slivnica
Hodoš
Horjul
Hrastnik
Hrpelje-Kozina
Idrija
Ig
Ilirska Bistrica
Ivančna Gorica
Izola
Jesenice
Jezersko
Juršinci
Kamnik
Kanal
Kidričevo
Kobarid
Kobilje
Kočevje
Komen
Komenda
Kostanjevica na Krki
Kostel
Kozje
Kranjska Gora
Križevci
Krško
Kungota
Kuzma
Laško
Lenart
Lendava
Litija
Ljubno
Ljutomer
Log-Dragomer
Logatec
Loška Dolina
Loški Potok
Lovrenc na Pohorju
Luče
Lukovica
Majšperk
Makole
Markovci
Medvode
Mengeš
Metlika
Mežica
Miklavž na Dravskem Polju
Miren-Kostanjevica
Mirna
Mirna Peč
Mislinja
Mokronog-Trebelno
Moravče
Moravske Toplice
Mozirje
Muta
Naklo
Nazarje
Odranci
Oplotnica
Ormož
Osilnica
Pesnica
Piran
Pivka
Podčetrtek
Podlehnik
Podvelka
Poljčane
Polzela
Postojna
Prebold
Preddvor
Prevalje
Puconci
Rače–Fram
Radeče
Radenci
Radlje ob Dravi
Radovljica
Ravne na Koroškem
Razkrižje
Rečica ob Savinji
Renče–Vogrsko
Ribnica
Ribnica na Pohorju
Rogaška Slatina
Rogašovci
Rogatec
Ruše
Šalovci
Selnica ob Dravi
Semič
Šempeter-Vrtojba
Šenčur
Šentilj
Šentjernej
Šentjur
Šentrupert
Sevnica
Sežana
Škocjan
Škofja Loka
Škofljica
Slovenska Bistrica
Slovenske Konjice
Šmarje pri Jelšah
Šmarješke Toplice
Šmartno ob Paki
Šmartno pri Litiji
Sodražica
Solčava
Šoštanj
Središče ob Dravi
Starše
Štore
Straža
Sveta Ana
Sveta Trojica v Slovenskih Goricah
Sveti Andraž v Slovenskih Goricah
Sveti Jurij ob Ščavnici
Sveti Jurij v Slovenskih Goricah
Sveti Tomaž
Tabor
Tišina
Tolmin
Trbovlje
Trebnje
Trnovska Vas
Tržič
Trzin
Turnišče
Velika Polana
Velike Lašče
Veržej
Videm
Vipava
Vitanje
Vodice
Vojnik
Vransko
Vrhnika
Vuzenica
Zagorje ob Savi
Žalec
Zavrč
Železniki
Žetale
Žiri
Žirovnica
Zreče
Žužemberk
 
 
Hiszpania
Wspólnota
Andaluzja
Aragonia
Asturia
Baleary
Kraj Basków
Kantabria
Kastylia i León
Kastylia-La Mancha
Katalonia
Estremadura
Galicja
La Rioja
Madryt
Murcja
Nawarra
Walencja
 
 
Szwecja
Region
Blekinge
Dalarna
Gävleborg
Gotland
Halland
Jämtland
Jönköping
Kalmar
Kronoberg
Norrbotten
Örebro
Östergötland
Skåne
Södermanland
Sztokholm
Uppsala
Värmland
Västerbotten
Västernorrland
Västmanland
Västra Götaland
 
 
Szwajcaria
Kanton
Argowia
Appenzell Ausserrhoden
Appenzell Innerrhoden
Bazylea-Okręg
Bazylea-Miasto
Berno
Fryburg
Genewa
Glarus
Gryzonia
Jura
Lucerna
Neuchâtel
Nidwalden
Obwalden
Szafuza
Schwyz
Solura
Sankt Gallen
Turgowia
Ticino
Uri
Valais
Vaud
Zug
Zurych
 
 
Ukraina
Miasto wydzielone
Kijów
Obwód
Czerkaski
Czernihowski
Czerniowiecki
Dniepropetrowski
Doniecki
Iwanofrankowski
Charkowski
Chersoński
Chmielnicki
Kijowski
Kirowohradzki
Ługański
Lwowski
Mikołajowski
Odeski
Połtawski
Rówieński
Sumski
Tarnopolski
Winnicki
Wołyński
Zakarpacki
Zaporoski
Żytomierski
 
 
Wielka Brytania
Kraj
Anglia
Szkocja
Walia
Dependencja
Guernsey
Wyspa Man
Jersey
Prowincja
Irlandia Północna
Terytorium
Gibraltar
+1
Poziom 22
31 lip, 2022
Nie rozumiem dlaczego Holandia w tym quizie nie ma żadnych regionów skoro w rzeczywistości Holandia posiada 12 prowincji. Wystarczy wpisać w przeglądarkę ,,Podział administracyjny Holandii" i na chociażby na wikipedii można znaleźć cały podział.
+4
Poziom 3
31 lip, 2022
Królestwo Niderlandów jest podzielone na cztery kraje składowe: Aruba, Curacao, Holandia, Sint Maarten. Prowincje holenderskie są drugim poziomem podziału administracyjnego.
+4
Poziom 20
3 sie, 2022
Dojebany quiz
+2
Poziom 52
23 sie, 2022
Kto wymyślił to ze Słowenią XD