10 Najstarszych klubów piłkarskich na świecie

Źródło: https://rfbl.pl/10-najstarszych-klubow-swiata/ Kluby ułożone są od najmłodszego do najstarszego.
Quiz wykonany przez Slovaan
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 13 kwiecień, 2020
Po raz pierwszy przesłany13 kwiecień, 2020
Razy rozwiązany60
Zgłoś quizZgłoś
5:00
Enter answer here
0
 / 10 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Data założenia klubu
Opis
Odpowiedź
1865
Jeden z najbardziej utytułowanych klubów w naszym zestawieniu. Dwukrotny zdobywca Pucharu Europy (1979, 1980) i Pucharu Anglii (1898, 1959), a także czterokrotny triumfator Pucharu Ligi Angielskiej. Nazwa zespołu pochodzi od Forest Recreation Ground, publicznemu miejscu, w którym założono klub, a nie od lasu Sherwood, jak często jest niesłusznie głoszono.
Nottingham Forest
1864
Drużyna bez większych sukcesów, ba nawet nigdy nie przebili się do zaplecza silnych ligi angielskich. Warto jednak o nich pamiętać, ponieważ drużyna z hrabstwa Lincolnshire tworzyła niejako futbol brytyjski przyczyniając się do jego popularyzacji.
Brigg Town
1864
Jedyny klub z Walii w zestawieniu. Podobnie jak kilku swoich kolegów, drużyna została założona przy klubie krykietowym po to, by zaktywizować graczy w sezonie zimowym.
Wrexham FC
1863
Najstarszy klub występujący obecnie w Premier League. Ich przydomek “Garncarze” wziął się od przemysłu garncarskiego, znajdującego się w mieście. Są też jednymi z dwunastu założycieli The Football League. Ich jedynym sukcesem jest Puchar Ligi Angielskiej wywalczony w 1972 roku. Najsłynniejszym piłkarzem, który grał w “Garncarzach” jest sir Stanley Matthews.
Stoke City
1862
Pierwszy profesjonalny klub na świecie. Są także derbowym rywalem Nottingham Forrest, a ciekawostką jest fakt, że ich stadiony rozdziela jedynie rzeka Trent. “Sroki” mogą się pochwalić jednym Pucharem Anglii wywalczonym w 1894 roku.
Notts County
Data założenia klubu
Opis
Odpowiedź
1861
Drużyna bez większych sukcesów. Ich najlepszym osiągnięciem jest 3 runda Pucharu Anglii z sezonu 1955/1956. Nigdy nie awansowali na poziom Football League. W ich barwach grali ongiś Herbert Chapman, Chris Waddle czy David Stockdale.
Worksop Town
1860
Zespół założyli pracownicy firmy London, Chatham and Dover Railway, którzy trudzili się budowaniem linii kolejowych. W wolnych chwilach oczywiście kopali futbolówkę, stąd pomysł na zespół. W Pucharze Anglii nigdy nie przeszli nawet rund kwalifikacyjnych.
Cray Wanderers
1860
Wszyscy w klubie jako oficjalną datę powstania drużyny podają 1859 rok, jednak z tym faktem nie chce zgodzić się Federacja Angielska, która twierdzi, że dokumenty potwierdzają datę 1860. Nie zmienia to jednak faktu, że w pierwszych edycjach Pucharu Anglii byli prawdziwymi dominatorami wygrywając premierowy turniej, a także pięć w kolejnych dziewięciu latach. Po roku 1881 rozgrywali tylko jedno, charytatywne spotkanie w święta Bożego Narodzenia.
Wanderers FC
1860
Największy rywal Sheffield FC, z którym rozgrywał słynne Rules derby. Drużynę założono 4 września 1860 roku, co czyni ją drugą najstarszą drużyną świata. Co ciekawe dwa pierwsze miejsca w naszym zestawieniu to ekipy z miasta Sheffield.
Hallam FC
1857
Nie bez powodu noszą przydomek “Antyczni”. Oficjalna data powstania zespołu to 24 października 1857 roku. Ich powstanie rozpoczęło rewolucję w futbolu, a także tchnęło inspirację w innych fanów futbolu.
Sheffield FC
+2
Poziom 35
14 kwi, 2020
stoke city nie gra aktualnie w premier league
+1
Poziom 18
14 kwi, 2020
Niedopatrzenie, dziękuję <3