thumbnail

Poznaj flagę po opisie

Do podanego opisu wyglądu flagi wpisz nazwę państwa, regionu lub miasta. Zawiera drobną niespodziankę.
Quiz wykonany przez przemod94
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 8 lipiec, 2022
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany8 lipiec, 2022
Razy rozwiązany95
Średni wynik42,1%
Zgłoś quizZgłoś
10:00
Wpisz odpowiedź tutaj
0
 / 19 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Hint
Answer
Flaga ... podzielona jest na dwa poziome pasy, biały i zielony. Po środku flagi znajduje się czerwony smok - symbol celtyckiego plemienia Brytów, wywodzący się z legend arturiańskich. Flaga nie ma reprezentacji w Union Jacku, pomimo że kraj jest jedną z autonomii Zjednoczonego Królestwa.
Walia
Flaga ... to dwa poziome pasy - biały i czerwony. Z lewej strony, na lini rozdielającej pasy znajduje się koło w odwróconej kolorystyce. Kraj (wyspa) jest autonomiczną częścią Danii.
Grenlandia
Od 2011 r. jest to jedyna flaga państwowa, która nie posiada kolorów białego, czerwonego i niebieskiego. Przedstawia na zielonym tle żółty krzyż św. Andrzeja i dwa czarne trójkąty po bokach, między ramionami krzyża. Brak standardowych kolorów symbolizuje wyzwolenie spod rządów Wlk. Brytanii.
Jamajka
Państwo założone dla amerykańskich niewolników, w Afryce zachodniej. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa "wolność", a nazwa stolicy od nazwiska prezydenta USA, za którego kadencji państwo zostało założone. Flaga przedstawia 11 białych i czerwonych pasów oraz prostokąt z jedną gwiazdą w kantonie.
Liberia
Flagą ... jest niebieski prostokąt na którym widnieje złoty kształt państwa na mapie, a nad nim 6 białych gwiazd symbolizujących 6 grup etnicznych zamieszkujących to państwo. Pomimo uzyskania w 2008 r. niepodległości od jednego ze swoich sąsiadów, w dalszym ciągu nie jest uznawane przez liczne państwa na świecie (w 2019 roku, liczba państw, które go nie uznają, wzrosła).
Kosowo
Jedyna flaga, która nie jest prostokątem, symbolizuje 2 najwyższe szczyty tego kraju, a widniejące na fladze symbole oznaczają dwie główne religie tego państwa - Buddyzm i Hinduizm.
Nepal
Flaga ... posiada trzy pasy, od góry zielony, biały i czerwony. W centrum białego pasa widnieje godło państwowe. Na granicach pasów w zielonej i czerwonej części widnieje biały napis "Allahu Akbar!" powtórzony 22 razy (po 11 razy na każdym z pasów).
Iran
Flagą ... jest granatowy prostokąt, w którego lewym górnym rogu znajduje się miniaturowa flaga Zjednoczonego królestwa. Po lewej stronie prostokąta widnieje Krzyż Południa ułożony z 4 czerwonych gwiazd. Jako, że flaga jest podobna do flagi innego państwa (z tego samego kontynentu), na przełomie 2015 i 2016 r. przeprowadzono 2 referenda dotyczące zmiany wzoru flagi.
Nowa Zelandia
Na zielonym prostokątnym tle widnieje żółty diament, na którym z kolei widać granatowe koło przepasane białą wstęgą z napisem "Ordem e progresso". Spośród losowo porozrzucanych na tle koła gwiazd, poniżej wstęgi można wyróżnić Krzyż Południa.
Brazylia
Błękitny prostokąt z Union Jackiem w kantonie, po lewej stronie losowo rozrzucone gwiazdy, oznaczające rozmieszczenie wysp tego malutkiego państewka.
Tuvalu
Hint
Answer
Jedyna flaga państwowa przedstawiająca ludzi. Granatowy prostokąt z dwoma cienkimi czerwonymi pasami od góry i od dołu. W centrum białe koło, na nim otoka z gałązki wawrzynu. W środku koła widnieje dwóch mężczyzn trzymających tarczę herbową oraz topór i wiosło. Pod ich stopami wstęga z napisem "Sub umbra floreo"
Belize
Jedna z dwóch kwadratowych flag, podzielona na dwa pionowe pasy, żółty i biały. Na białym pasie widnieje godło Stolicy Apostolskiej.
Watykan
Trzy poziome pasy w kolorach niebieskim, czarnym i białym. Istnieje również "skandynawska" wersja flagi (pomimo, że państwo należy do grupy bałtyckiej) - na niebieskim tle czarny krzyż nordycki z białym obramowaniem.
Estonia
Czerwony prostokąt rozdzielony w pół wzdłuż przekątnej (od lewego górnego rogu do praweo dolnego) czarnym pasem z białym obramowaniem.
Trynidad i Tobago
Jest uznawana za jedną z najpiękniejszych flag na świecie. Przedstawia 5 promieni wychodzących z lewego dolnego rogu w kolorach granatowym, żółtym, czerwonym, białym i zielonym. Na fladze prezydenta państwa z prawej strony na czerwonym promieniu widnieje herb państwowy, którego jednym z elementów jest wstęga z napisem "Finis coronat opus" (łac. koniec wieńczy dzieło.)
Seszele
Na granatowym tle w prawym górnym rogu złota Gwiazda Polarna, w lewej dolnej części fragment gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy, znany też jako Wielki Wóz.
Alaska
Na niebieskim tle czarna sylwetka niedźwiedzia, nad nią złoty krzyż maltański. W tarczy herbowej miasta, dodatkowo pod niedźwiedziem złota wstęga z napisem Libera - Regia - Civitas.
Przemyśl
Z lewej strony czerwonego prostokąta flagi złota korona a pod nią dwa białe krzyże maltańskie.
Gdańsk
Flaga odwzorowuje tarczę herbową klubu. Prostokąt rozdzielony wzdłuż przekątnej (od lewego dolnego do prawego górnego rogu) czerwonobiałym pasem, na dwa trójkąty w kolorach białym i zielonym. W kantonie czarny okrąg z czarną literą "L" w środku.
Legia Warszawa
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy