Statystyki dla Najwyższe wzniesienia Katowic

Kliknij tutaj aby rozwiązać quiz!

Ogólne statystyki

  • Ten quiz został rozwiązany 11 razy
    (6 od ostatniego zresetowania)
  • Średni wynik to 3 z 6

Statystyki odpowiedzi

OpisOdpowiedź% Poprawnych
339m n.p.m.

Drugie pod względem wysokości wzniesienie w Katowicach. Pokopalniane zwałowisko, usypywane od 1900 roku, zlokalizowane w dzielnicy Kostuchna.
Hałda w Kostuchnie
100%
352,4m n.p.m.

Najwyższy punkt Katowic i Zrębu Mikołowskiego Wyżyny Katowickiej. Znajduje się w dzielnicy Murcki w Lesie Murckowskim. Wzgórze pierwotnie nosiło nazwę Białobrzeska Góra od nazwy rzeki Białej z niej wypływającej
Wzgórze Wandy w Murckach
100%
338m n.p.m.

Najwyższy szczyt wzgórz Kochłowickich. Jedna z nazw wzgórza, dzieli nazwę z pewną dzielnicą Katowic położonej w zachodniej części miasta. Najwyższy punkt jest położony gdzieś w środku lasu.
Komarzy Szczyt/Załęska Hałda
60%
335m n.p.m.

Wzniesienie usytuowane w największej dzielnicy Katowic - Murckach. Zaraz obok niego usypane zostało najwyższe wzgórze w Katowicach.
Hałda Murcki
40%
309m n.p.m.

Nazywana kiedyś Alpami Katowickimi. Jest to hałda pocynkowa terenu huty cynku Silesia w jednej z północnych dzielnic Katowic.
Hałda Wełnowiecka
40%
323m n.p.m.

Wzgórze położone w południowej części Parku im. Tadeusza Kościuszki. W 1903 r. na wzgórzu stanęła 20-metrowa Wieża Bismarcka. Wieżę Bismarcka rozebrano w 1934. W latach 30. XX wieku na Wzgórzu stanął przeniesiony z Syryni drewniany Kościół św. Michała Archanioła z dzwonnicą. W okresie zimowym przy szczycie na terenie parku otwarty jest niewielki tor saneczkowy.
Wzgórze Beaty
0%

Rozkład punktacji

Percentyl według liczby udzielonych odpowiedzi

Procent ludzi z każdym wynikiem

Twoja historia wyników

Nie rozwiązałeś tego quizu od ostatniego zresetowania