thumbnail

Jak dobrze znasz Skoki Narciarskie? [QUIZ]

Witam, chciałbym Wam przedstawić Quiz na temat Skoków Narciarskich, w którym znajdą się 32 pytania o różnych kategoriach np. rekordy, polscy skoczkowie, zasady itd. Pytania te będą dostępne o różnym poziomie trudności [ Łatwy, Średni, Trudny, Bardzo trudny ] Życzę powodzenia! :)
Quiz wykonany przez Sevoty
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 22 grudzień, 2023
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany22 grudzień, 2023
Razy rozwiązany274
Średni wynik62,5%
Zgłoś quizZgłoś
25:00
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
1. [ŁATWY] Który skoczek wygrywał najwięcej konkursów w historii Pucharu Świata?
Gregor Schlierenzauer
Janne Ahonen
Matti Nykanen
Adam Małysz
Wygrywał ten zawodnik aż 53-krotnie.
2. Kto jest oficjalnym rekordzistą długości w Skokach?
Robert Johansson
Kamil Stoch
Dmitrij Wasiljew
Stefan Kraft
Poleciał aż 253,5m w Vikersund w 2017 roku.
3. W którym miejscu pokazana jest odległość na ekranie podczas konkursu (chwilę po wylądowaniu skoczka) ?
Na środku ekranu
Jest pokazana wyłącznie podczas ogólnej noty skoczka
Prawym dolnym rogu
Lewym dolnym rogu
Za pierwszym razem odleglość jest pokazywana przez kilka sekund w lewym dolnym rogu, potem w ogólnej nocie skoczka, a potem w tabeli wyników.
4. Jaką nosi ksywkę Piotr Żyła?
Przesympatyczny Wąsacz
Orzeł z Cieszyna
Rakieta z Cieszyna
Wiewiór
Oczywiście, że Polski Wiewiór :P
5. Jaki skoczek zdobył najwięcej indywidualnie złotych medali z IO?
Adam Małysz
Kamil Stoch
Simon Ammann
Jako jedyny zawodnik w historii skoków zdobył 4 złote medale.
6. Ile punktów skoczek zdobywa za 1. a ile za 30. miejsce w konkursie Pucharu Świata?
200 pkt, 10 pkt
150 pkt, 5 pkt
100 pkt, 5 pkt
100 pkt, 1 pkt
7. Co jest dokładnie wliczane do ogólnej oceny skoczka?
Punkty za odległość, Nota za styl
Punkty za odległość, Nota za styl, Bonus za wiatr, Bonus za belkę
Punkty za odległość, Nota za styl, Bonus za wiatr
Punkty za odległość, Bonus za wiatr, Bonus za belkę
8. Co się dzieje w sytuacji gdy podczas konkursu jury podniesie belkę o 1 stopień w górę?
Zawodnik utrzymuje w nocie za to - punkty
Zawodnik utrzymuje w nocie za to + punkty
Zawodnik utrzymuje w nocie za to + punkty, zawsze 2-krotnie większe od punktów za wiatr
Nie zmienia się to w ogólnej nocie zawodnika
9. [ŚREDNI] Wiadomo, że Adam Małysz jest rekordzistą pod względem ilości złotych medali na Mistrzostwach Świata ( zdobył 4 razy ), a który z polskich skoczków zdobył ich najwięcej po Małyszu?
Piotr Fijas
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Nie wiem do dzisiaj jak to się stało... ale ,,Pietrek" zdobył 2 złote medale xd
10. Pewnie każdy zna ten ikoniczny moment w skokach, gdzie komentator Włodzimierz Szaranowicz wykrzyknął słowa po skoku Adama Małysza: ,,102 metry!". A jaki konkurs się wtedy odbywał?
Konkurs Pucharu Świata w Lillehammer w sezonie 06/07
Mistrzostwa Świata w Sapporo 2007
Mistrzostwa Świata w Libercu 2009
Igrzyska Olimpijskie w Vancouver 2010
,, JEEEEEEST USTAŁ, TO JEST PIĘKNY SKOK... KONIEC, NOKAUT!"
11. Który skoczek stawał najwięcej razy na podium w konkursach Pucharu Świata?
Adam Małysz
Kamil Stoch
Jest 1 z 2 skoczków, który uplasował się w konkursach na podium ponad 100 razy, dokładnie 108. Jest bardzo prawdopodobne, że w tym sezonie Stefan Kraft pobije ten rekord, ponieważ w karierze ma 105 podiów.
12. Jaka Reprezentacja wygrywała najwięcej konkursów drużynowych w Pucharze Świata?
Finlandia
Norwegia
Austria
Niemcy
Ta reprezentacja wygrywała aż 39-krotnie.
13. Czy polskim skoczkom udało się kiedykolwiek uzupełnić całe podium w konkursie Pucharu Świata?
Tak
Nie
Niestety ani razu nasi skoczkowie tego nie dokonali, jedynie udało się kilka razy być 2 na podium.
14. Który skoczek narciarski wygrywał najwięcej razy Turniej Czterech Skoczni?
Jens Weissflog
Kamil Stoch
Bjorn Wirkola
Aż 5-krotnie. Jest też rekordzistą pod względem podiów w klasyfikacji TCS-u ( 10 razy ).
15. Który skoczek jest rekordzistą pod względem ilości występów w Pucharze Świata?
Noriaki Kasai
Kamil Stoch
Oczywiście nie mógłby być kto inny jak legendarny japoński skoczek Kasai, który ma już 51 lat na karku, a nadal nie zakończył kariery.
16. Jaki skoczek jako pierwszy osiągnął odległość 250 metrów?
Anders Fannemel
Kamil Stoch
Peter Prevc
Dokonał tego w Vikersund w sezonie 14/15 i skoczył wtedy właśnie dokładnie 250m.
17. [TRUDNY] Który zawodnik jako jedyny zdobył wszystko indywidualnie w Skokach? ( Złoto z IO, Złoto z Mistrzostw Świata, Złoto z Mistrzostw Świata w Lotach, Kryształową Kulę, Turniej Czterech Skoczni )
Kamil Stoch
Adam Małysz
Kazuyoshi Funaki
18. Tylko 2 skoczkom udało się zdobyć w karierze aż 4 Kryształowe Kule. Którzy tego dokonali?
Anderas Goldberger i Matti Nykanen
Anderas Goldberger i Adam Małysz
Adam Małysz i Matti Nykanen
Matti Nykanen i Gregor Schlierenzauer
19. Jaki skoczek jako pierwszy osiągnął odległość 200 metrów?
Toni Nieminen
Anderas Goldberger
Andreas Felder
Skoczek ten przekroczył tę granice skacząc 203 metry w Planicy w sezonie 93/94
20. Kto jest najmłodszym zwycięzcą w konkursie Pucharu Świata?
Thomas Morgenstern
Steve Collins
Jako jedyny skoczek wygrał konkurs w wieku 15 lat.
21. W jakim kraju nie odbył się nigdy konkurs Pucharu Świata?
Korea Południowa
Chiny
Rumunia
Kazachstan
Mógł się raz odbyć w miejscowości Zhangjiakou w sezonie 20/21, lecz ten konkurs został odwołany ( z wiadomych przyczyn w tym czasie )
22. Czy Ryoyu Kobayashi jest pierwszym reprezentantem Japonii, który zdobył Kryształową Kulę?
Tak
Nie
Nawet wybitny Kazuyoshi Funaki nie zdobył tej nagrody za zwycięstwo w Pucharze Świata ( zajmował w klasyfikacji 2 oraz 3 miejsce )
23. Który polski skoczek narciarski zdobył Złoto Mistrzostw świata w Lotach?
Kamil Stoch
Piotr Fijas
Adam Małysz
Nikt nie zdobył
Niestety Kamilowi właśnie tego brakuje, żeby zdobyć wszystko w tej dyscyplinie ( zdobył srebrny medal )
24. Ile razy Reprezentacja Polski wygrywała konkursy drużynowe?
4
6
8
10
Ciekawe jest to, że wygrywali swój pierwszy oraz ostatni konkurs w tym samym miejscu, czyli Klingenthal
25. [BARDZO TRUDNY] Jaki skoczek jest rekordzistą pod względem największą notą w konkursie za 2 skoki ( poza lotami )
Anderas Kofler
Sven Hannawald
Myślę, że jak ktoś ogląda ten sezon to może być nietrudne pytanie, bo dokonał tego w Kuusamo zdobywając aż 363,5 pkt.
26. Kto jako pierwszy z polskich skoczków ustanowił rekord świata w długości skoku?
Piotr Fijas
Adam Małysz
Stanisław Marusarz
Kamil Stoch
Skoczył 95 metrów 15 marca 1935 roku w Planicy.
27. Tylko 3 skoczków wygrało wszystkie konkursy w jednym Turnieju Czterech Skoczni. Kto to był dokładnie?
Janne Ahonen, Sven Hannawald, Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi, Sven Hannawald, Kamil Stoch
Jens Weisslog, Janne Ahonen, Sven Hannawald
Peter Prevc, Ryoyu Kobayashi, Janne Ahonen
28. W którym roku odbył się 1. sezon Pucharu Świata?
1977
1978
1979
1980
29. Czy zdarzyło się kiedykolwiek tak, żeby 2 zawodnicy mieli taką sama liczbę punktów na końcu sezonu Pucharu Świata?
Tak
Nie
Raz w Historii się tak stało w sezonie 14/15, gdzie mieli Severin Freund oraz Peter Prevc po 1729 pkt, lecz Niemiec zdobył Kryształową Kulę z powodu większej ilości zwycięstw w konkursach.
30. Który z skoczków stawał najwięcej razy na podium z rzędu w konkursach Pucharu Świata?