Team | # | Rider | % Correct | |
---|---|---|---|---|
Telekom | 21 | Bjarne Riis | 100%
| |
Telekom | 28 | Jan Ullrich | 100%
| |
Banesto | 1 | Miguel Indurain | 100%
| |
ONCE | 19 | Alex Zulle | 95%
| |
Banesto | 5 | Prudencio Indurain | 91%
| |
Festina-Lotus | 71 | Richard Virenque | 91%
| |
Mapei-GB | 37 | Abraham Olano | 86%
| |
Telekom | 29 | Erik Zabel | 86%
| |
ONCE | 11 | Laurent Jalabert | 86%
| |
GAN | 91 | Chris Boardman | 82%
| |
Saeco-AS Juvenes San Marino | 101 | Mario Cipollini | 82%
| |
Gewiss-Playbus | 51 | Evgeni Berzin | 77%
| |
Rabobank | 88 | Rolf Sorensen | 77%
| |
TVM-Farm Frites | 153 | Bo Hamburger | 73%
| |
Motorola | 61 | Lance Armstrong | 73%
| |
Mapei-GB | 31 | Tony Rominger | 73%
| |
Festina-Lotus | 74 | Laurent Dufaux | 68%
| |
Rabobank | 82 | Michael Boogerd | 68%
| |
Motorola | 63 | George Hincapie | 64%
| |
Telekom | 23 | Udo Bolts | 64%
| |
Kelme-Artiach | 181 | Fernando Escartin | 59%
| |
TVM-Farm Frites | 157 | Jesper Skibby | 59%
| |
Festina-Lotus | 73 | Laurent Brochard | 59%
| |
Telekom | 26 | Brian Holm | 55%
| |
Rabobank | 84 | Erik Dekker | 55%
| |
Festina-Lotus | 78 | Christophe Moreau | 50%
| |
Carrera Jeans | 131 | Claudio Chiappucci | 50%
| |
GAN | 95 | Francis Moreau | 50%
| |
Telekom | 25 | Jens Heppner | 50%
| |
Mapei-GB | 36 | Johan Museeuw | 50%
| |
Polti | 111 | Luc Leblanc | 50%
| |
Telekom | 22 | Rolf Aldag | 50%
| |
Refin-Mobilvetta | 161 | Djamolidine Abdoujaparov | 45%
| |
GAN | 94 | Frederic Moncassin | 45%
| |
Polti | 116 | Giuseppe Guerini | 45%
| |
MG Maglificio-Technogym | 42 | Michele Bartoli | 45%
| |
Mapei-GB | 39 | Andrea Tafi | 41%
| |
Lotto-Isoglass | 171 | Andrei Tchmil | 41%
| |
Mapei-GB | 34 | Arsenio Gonzalez | 41%
| |
Carrera Jeans | 139 | Beat Zberg | 41%
| |
MG Maglificio-Technogym | 41 | Fabio Baldato | 41%
| |
Festina-Lotus | 75 | Felix Garcia Casas | 41%
| |
GAN | 98 | Francois Simon | 41%
| |
Kelme-Artiach | 187 | Jose Jaime Gonzalez | 41%
| |
Banesto | 6 | Jose Maria Jimenez | 41%
| |
Carrera Jeans | 133 | Peter Luttenberger | 41%
| |
TVM-Farm Frites | 158 | Peter van Petegem | 41%
| |
Rabobank | 85 | Viatcheslav Ekimov | 41%
| |
Motorola | 62 | Frankie Andreu | 36%
| |
Panaria-Vinavil | 129 | Jan Svorada | 36%
| |
Refin-Mobilvetta | 166 | Leonardo Piepoli | 36%
| |
Rabobank | 89 | Leon van Bon | 36%
| |
ONCE | 16 | Melchor Mauri | 36%
| |
ONCE | 18 | Neil Stephens | 36%
| |
Roslotto-ZG Mobili | 141 | Piotr Ugrumov | 36%
| |
MG Maglificio-Technogym | 43 | Alberto Elli | 32%
| |
GAN | 99 | Cedric Vasseur | 32%
| |
GAN | 96 | Didier Rous | 32%
| |
Rabobank | 83 | Erik Breukink | 32%
| |
Gewiss-Playbus | 56 | Ivan Gotti | 32%
| |
Rabobank | 81 | Johan Bruyneel | 32%
| |
Saeco-AS Juvenes San Marino | 107 | Massimiliano Lelli | 32%
| |
Motorola | 67 | Maximilian Sciandri | 32%
| |
Roslotto-ZG Mobili | 147 | Pascal Lino | 32%
| |
MG Maglificio-Technogym | 48 | Pascal Richard | 32%
| |
TVM-Farm Frites | 154 | Servais Knaven | 32%
| |
Panaria-Vinavil | 121 | Wladimir Belli | 32%
| |
Telekom | 24 | Christian Henn | 27%
| |
Rabobank | 86 | Danny Nelissen | 27%
| |
Saeco-AS Juvenes San Marino | 108 | Eros Poli | 27%
| |
ONCE | 13 | Herminio Diaz Zabala | 27%
| |
Kelme-Artiach | 183 | Hernan Buenahora | 27%
| |
Agrigel-La Creuse-Fenioux | 201 | Jacky Durand | 27%
| |
TVM-Farm Frites | 152 | Jeroen Blijlevens | 27%
| |
TVM-Farm Frites | 151 | Maarten den Bakker | 27%
| |
Mapei-GB | 33 | Manuel Fernandez Gines | 27%
| |
Banesto | 2 | Marino Alonso | 27%
| |
ONCE | 15 | Patrick Jonker | 27%
| |
Mapei-GB | 38 | Wilfried Peeters | 27%
| |
ONCE | 14 | Aitor Garmendia | 23%
| |
TVM-Farm Frites | 159 | Bart Voskamp | 23%
| |
Brescialat-Oyster | 193 | Claudio Camin | 23%
| |
Festina-Lotus | 77 | Emmanuel Magnien | 23%
| |
Carrera Jeans | 138 | Enrico Zaina | 23%
| |
Saeco-AS Juvenes San Marino | 105 | Gian Matteo Fagnini | 23%
| |
Motorola | 65 | Jesus Montoya | 23%
| |
Banesto | 4 | Jose Luis Arrieta | 23%
| |
Roslotto-ZG Mobili | 149 | Marco Zen | 23%
| |
Lotto-Isoglass | 179 | Marc Wauters | 23%
| |
Refin-Mobilvetta | 162 | Mauro Bettin | 23%
| |
Banesto | 8 | Orlando Rodrigues | 23%
| |
Roslotto-ZG Mobili | 148 | Paolo Savoldelli | 23%
| |
Panaria-Vinavil | 125 | Roberto Conti | 23%
| |
MG Maglificio-Technogym | 45 | Rolf Jarmann | 23%
| |
Lotto-Isoglass | 177 | Scott Sunderland | 23%
| |
Gewiss-Playbus | 59 | Stefano Zanini | 23%
| |
Aubervilliers93-Peugeot | 214 | Thierry Gouvenou | 23%
| |
Agrigel-La Creuse-Fenioux | 206 | Thierry Laurent | 23%
| |
Agrigel-La Creuse-Fenioux | 207 | Thierry Marie | 23%
| |
Panaria-Vinavil | 128 | Zbigniew Spruch | 23%
| |
Brescialat-Oyster | 197 | Zenon Jaskula | 23%
| |
Roslotto-ZG Mobili | 146 | Alexander Gontchenkov | 18%
| |
Rabobank | 87 | Arvis Piziks | 18%
| |
Festina-Lotus | 72 | Bruno Boscardin | 18%
| |
Polti | 118 | Daisuke Imanaka | 18%
| |
GAN | 97 | Eddy Seigneur | 18%
| |
Polti | 117 | Frederic Guesdon | 18%
| |
Polti | 114 | Gerrit de Vries | 18%
| |
Saeco-AS Juvenes San Marino | 103 | Giuseppe Calcaterra | 18%
| |
ONCE | 12 | Inigo Cuesta | 18%
| |
Festina-Lotus | 79 | Jean-Cyril Robin | 18%
| |
Agrigel-La Creuse-Fenioux | 203 | Jean-Pierre Bourgeot | 18%
| |
Motorola | 66 | Kaspars Ozers | 18%
| |
Motorola | 64 | Laurent Madouas | 18%
| |
TVM-Farm Frites | 156 | Laurent Roux | 18%
| |
Brescialat-Oyster | 191 | Mariano Piccoli | 18%
| |
Telekom | 27 | Mario Kummer | 18%
| |
Saeco-AS Juvenes San Marino | 109 | Mario Scirea | 18%
| |
Carrera Jeans | 137 | Mario Traversoni | 18%
| |
Carrera Jeans | 135 | Massimo Podenzana | 18%
| |
Panaria-Vinavil | 124 | Oscar Camenzind | 18%
| |
Mapei-GB | 35 | Paolo Lanfranchi | 18%
| |
Festina-Lotus | 76 | Pascal Herve | 18%
| |
Lotto-Isoglass | 178 | Paul Van Hyfte | 18%
| |
Polti | 113 | Rossano Brasi | 18%
| |
Polti | 119 | Serguei Outschakov | 18%
| |
Aubervilliers93-Peugeot | 212 | Thierry Bourguignon | 18%
| |
Refin-Mobilvetta | 169 | Tobias Steinhauser | 18%
| |
Banesto | 3 | Vicente Aparicio | 18%
| |
Roslotto-ZG Mobili | 143 | Andrea Ferrigato | 14%
| |
Gewiss-Playbus | 53 | Bruno Cenghialta | 14%
| |
Motorola | 68 | Bruno Thibout | 14%
| |
MG Maglificio-Technogym | 44 | Carlo Finco | 14%
| |
Aubervilliers93-Peugeot | 211 | Christophe Capelle | 14%
| |
Aubervilliers93-Peugeot | 217 | Cyril Saugrain | 14%
| |
Polti | 112 | Dirk Baldinger | 14%
| |
Refin-Mobilvetta | 167 | Fabio Roscioli | 14%
| |
Mapei-GB | 32 | Federico Echave | 14%
| |
Motorola | 69 | Flavio Vanzella | 14%
| |
Kelme-Artiach | 184 | Francisco Cabello | 14%
| |
GAN | 93 | Francois Lemarchand | 14%
| |
Lotto-Isoglass | 172 | Gilles Bouvard | 14%
| |
Aubervilliers93-Peugeot | 218 | Gilles Talmant | 14%
| |
Agrigel-La Creuse-Fenioux | 205 | Jean-Claude Colotti | 14%
| |
Agrigel-La Creuse-Fenioux | 208 | Jean-Luc Masdupuy | 14%
| |
Kelme-Artiach | 189 | Jose Angel Vidal | 14%
| |
Kelme-Artiach | 185 | Jose Castelblanco | 14%
| |
Banesto | 9 | Jose Ramon Uriarte | 14%
| |
ONCE | 17 | Jose Roberto Sierra | 14%
| |
Kelme-Artiach | 182 | Julio Cesar Aguirre | 14%
| |
Aubervilliers93-Peugeot | 213 | Laurent Genty | 14%
| |
Carrera Jeans | 136 | Marcello Siboni | 14%
| |
Roslotto-ZG Mobili | 144 | Marco Fincato | 14%
| |
MG Maglificio-Technogym | 46 | Marco Lietti | 14%
| |
Aubervilliers93-Peugeot | 215 | Marek Lesniewski | 14%
| |
Saeco-AS Juvenes San Marino | 104 | Massimo Donati | 14%
| |
Roslotto-ZG Mobili | 145 | Maurizio Fondriest | 14%
| |
Agrigel-La Creuse-Fenioux | 209 | Michel Vermote | 14%
| |
Polti | 115 | Mirko Gualdi | 14%
| |
Lotto-Isoglass | 175 | Oleg Kozlitine | 14%
| |
Carrera Jeans | 134 | Oscar Pellicioli | 14%
| |
Lotto-Isoglass | 173 | Peter Farazijn | 14%
| |
Refin-Mobilvetta | 165 | Sergei Uslamine | 14%
| |
Roslotto-ZG Mobili | 142 | Stefano Cattai | 14%
| |
GAN | 92 | Stephane Heulot | 14%
| |
Lotto-Isoglass | 174 | Thomas Fleischer | 14%
| |
Panaria-Vinavil | 126 | Valentino Fois | 14%
| |
Banesto | 7 | Carmelo Miranda | 9%
| |
Gewiss-Playbus | 52 | Dario Bottaro | 9%
| |
Panaria-Vinavil | 123 | Davide Bramati | 9%
| |
Agrigel-La Creuse-Fenioux | 202 | Dominique Arnould | 9%
| |
Refin-Mobilvetta | 164 | Heinz Imboden | 9%
| |
Gewiss-Playbus | 54 | Ivan Cerioli | 9%
| |
Kelme-Artiach | 186 | Laudelino Cubino | 9%
| |
Brescialat-Oyster | 194 | Marco Della Vedova | 9%
| |
MG Maglificio-Technogym | 49 | Marco Saligari | 9%
| |
Carrera Jeans | 132 | Mario Chiesa | 9%
| |
Brescialat-Oyster | 199 | Mauro Radaelli | 9%
| |
Gewiss-Playbus | 57 | Nicola Minali | 9%
| |
Lotto-Isoglass | 176 | Nico Mattan | 9%
| |
Brescialat-Oyster | 198 | Omar Pumar | 9%
| |
Refin-Mobilvetta | 163 | Stefano Colage | 9%
| |
TVM-Farm Frites | 155 | Vladimir Pulnikov | 9%
| |
Brescialat-Oyster | 192 | Alessandro Bertolini | 5%
| |
Brescialat-Oyster | 195 | Cristiano Frattini | 5%
| |
Gewiss-Playbus | 55 | Francesco Frattini | 5%
| |
Aubervilliers93-Peugeot | 219 | Francisque Teyssier | 5%
| |
Aubervilliers93-Peugeot | 216 | Frederic Pontier | 5%
| |
Brescialat-Oyster | 196 | Luca Gelfi | 5%
| |
Saeco-AS Juvenes San Marino | 106 | Paolo Fornaciari | 5%
| |
MG Maglificio-Technogym | 47 | Roberto Pistore | 5%
| |
Panaria-Vinavil | 127 | Sergio Previtali | 5%
| |
Panaria-Vinavil | 122 | Alessandro Baronti | 0%
| |
Refin-Mobilvetta | 168 | Cristian Salvato | 0%
| |
Gewiss-Playbus | 58 | Davide Perona | 0%
| |
Kelme-Artiach | 188 | Federico Munoz | 0%
| |
Agrigel-La Creuse-Fenioux | 204 | Franck Bouyer | 0%
| |
Saeco-AS Juvenes San Marino | 102 | Simone Biasci | 0%
|
Copyright H Brothers Inc, 2008–2024
Contact Us | Go To Top | View Mobile Site